Летящ старт за Добруджа

19-годишният Златан Петров бе най-резултатен с впечатляващите 11 гола.

В мач от първия кръг на мъжката А хандбална група Добруджа победи Левски (град Левски). На почивката резултатът бе 17:10 за домакините от Добрич. През второто полувреме жълто-зелените хандбалисти, водени от треньорския тандем Георги Андреев - Светослав Божков, бяха още по-убедителни в атака и с бързи и красиви комбинации достигнаха до крайното 38:19 за радост на своите верни фенове в зала "Русалка".

С най-много голове се отличи Златан Петров - 11. Пивотът Антон Петров се разписа 6 пъти. Вечният Красимир Коев и юношата Михаил Нейчев добавиха по 4 гола във вратата на Левски.

След тази категорична победа на старта на първенството, Добруджа ще се опита да продължи доброто си представяне и при домакинствата на Локомотив (Горна Оряховица) и Левски (София) в следващите два кръга на мъжката А хандбална група и да се възползва максимално от серията от 3 поредни мача в Добрич в началото на сезона.