Меси вкара 3 гола на Бразилия, 7 гола паднаха в дербито на Южна Америка

„Гаучосите” надвиха „кариоките” с 4:3 в контрола

Аржентина победи големия си враг Бразилия с 4:3 в контролна среща, която се игра в Ню Джърси (САЩ).

"Гаучосите" играха с почти всичките си титуляри и стигнаха до успеха след хеттрик на Лионел Меси и още едно попадение на Федерико Фернандес. За "кариоките", чийто селекционер Мано Менезес използва повече млади играчи, точни бяха Ромуло, Оскар и Хълк.

В началото на мача бразилците доминираха, но Неймар и Хълк направиха пропуски от добри стрелкови позиции. В 23-ата минута обаче "кариоките" материализираха превъзходството си чрез Ромуло – 0:1. Последва нов фрапантен пропуск на Неймар в 30-ата минута сам срещу вратаря. Две минути по-късно Гонсало Игуаин изведе перфектно Лионел Меси, който с техничен удар изравни за 1:1. След още 120 секудни Меси отново изскочи зад защитата на „Селесао” след двойно подаване с Анхел ди Мария и за втори път не сгреши – 2:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката головото шоу продължи. В 56-ата минута перфектна комбинация между Леандро Дамиао и Оскар завърши с гол на последния за 2:2. В 73-ата минута "кариоките" дори излязоха напред в резултата, като при центриране от корнер вратарят на аржентинците не се намеси добре и подари топката на Хълк, който от воле не сгреши за 2:3. Само три минути по-късно обаче Фернандес с глава възстанови равенството – 3:3. Пет минути преди края Меси оформи своя хеттрик с красив гол от 25 метра за крайното 4:3.

В последната минута Лавеци извърши груб фаул срещу Марсело, който реагира бурно. Впоследствие и двама бяха изгонени с червени картони.

Аржентина - Бразилия 4:3
0:1 Ромуло (23), 1:1 Меси (32), 2:1 Меси (34), 2:2 Оскар (56), 2:3 Хълк (73), 3:3 Фернандес (76), 4:3 Меси (85)

Аржентина: Ромеро, Сабалета, Гарай, Родригес (Кампаняро 88), Фернандес, Масчерено, Гаго, Соса (Гуняцу 61), Ди Мария (Агуеро 74), Меси, Игуаин (Лавеци 88)

Бразилия: Рафаел, Марсело, Р. Да Силва (Данило 80), Жуан, Уливи, Оскар (Жулиано 60), Сандро, Ромуло (Касимейро 74), Хълк (Лукас 83), Неймар, Дамиао (Пато 67)