Добруджанци ще подобряват баланса срещу съсед в класирането

Вихренов пропуска домакинството срещу състава на „Локомотив“ /Горна Оряховица/

Футболният отбор на „Добруджа“ е амбициран да направи необходимото и да измъкне победа при четвъртия си опит от началото на сезона. В мач от IV кръг на Втора професионална лига „жълто-зелените“ приемат съсед в класирането – „Локомотив“ /Горна Оряховица/. Началото на днешния двубой ще бъде дадено в 18,00 часа на стадион „Дружба“. Добричлии са с актив от една точка, колкото има и съперникът, но заради отрицателната си голова разлика са сред опашкарите във временното подреждане.

Единствената въпросителна пред старши треньора на „Добруджа“ Светослав Петров е свързана с определяне на състезател, който да заеме дясната част на отбраната. Причината е, че игралият на тази позиция от началото на сезона -  Иво Вихренов, е наказан. Защитникът е извън строя заради получен червен картон при гостуването през седмицата на „Спортист“ /Своге/, загубено с 0:2. Наставникът има алтернативни варианти за заместник, но решение ще се вземе непосредствено преди първия съдийски сигнал. Ръководството на днешната среща, явяваща се втора домакинска за „жълто-зелените“ от началото на първенството, е поверено на Красен Георгиев от Варна. За негови асистенти са определени Мирослав Симеонов, също от морската столица, и Светослав Стойчев – Шумен.