„Жълто-зелените“ разочароваха в генералната репетиция преди старта

С чистка на футболисти заплаши главният мениджър на „Добруджа“ Светослав Петров

Футболният отбор на „Добруджа“ изигра слаб мач срещу юношите до 19 години на „Черно море“ /Варна/. Контролната среща на стадион „Дружба“ завърши при резултат 2:2, а младите „моряци“ могат да съжаляват, че не се поздравиха с краен успех, предвид създадените през второто полувреме няколко чисти голови положения пред добричката врата. Варненци поведоха в резултата още в 7-ата минута, когато Павел Георгиев се възползва от неразбирателство в добруджанската отбрана и опъна мрежата за 0:1. Равенството в мача бе възстановено в 23-ата мин. от Дейвид Филипов. Нападателят си освободи коридор за стрелба и с плътен шут от границата нак. поле не остави шансове на съперниковият вратар – 1:1. Секунди преди почивката гостите пак излязоха напред в резултата, след като Пламен Шестаков си отбеляза нелеп автогол. През второто полувреме на терена за „жълто-зелените“ се появиха и останалите налични състезатели. Макар че дадоха инициативата на съперника от морската столица, добричлии все пак се добраха до изравнителен гол. Негов автор стана левият бранител Мартин Дичев, който в 83-ата мин. прехвърли технично стража на варненци за крайното 2:2.

Главният мениджър и старши треньор на „Добруджа“ Светослав Петров остана крайно разочарован от поведението на избраниците си в генералната репетиция преди стартиращия на 22 февруари втори дял на първенството в Североизточна трета лига. Срамна работа, по никакъв начин не мога да оправдая слабите изяви и бездушието на футболистите. Явно едноседмичното ми отсъствие, по лични причини, се е отразило негативно върху мотивацията в тренировъчният процес. Дали поради вчерашния 14 февруари или заради други причини, играчите бяха неадекватни и отчайващо недисциплинирани. Ако част от състезателите си мислят, че са си свършили работата след силният есенен полусезон, жестоко се лъжат. С някои дори може да се разделим още сега, а не да чакаме лятото. Ще вземем мерки и ще поставим „звездите“ по местата им. Звездата трябва да е клуба, и който е част от него е необходимо да работи за общото благо и да се съобразява с целите. Основната задача е да влезем „Б“ група, без значение колко двубоя ще изиграем през пролетта и срещу кои съперници. Дошлият на проби молдовец с български паспорт Иван Чумаченко, играл 45 минути срещу варненци, вероятно няма да остане в отбора. Нападателят е роден през 1999 г. и има дълъг път пред себе си, но малкото време за адаптация към тима ни кара да се лишим от услугите му, коментира Светослав Петров.