„Устрем“ /Дончево/ измъкна второ областно дерби

Кристиян Димитров /Кико/ се разписа за победата на терена на „Септември“ /Тервел/

Футболният отбор на „Устрем“ /Дончево/ не прояви милост и във второто областно дерби за сезона в Североизточна трета лига. След като на старта на първенството тимът от добричкото предградие премина като на парад през терена на „Калиакра“ /Каварна/, днес той продължи наказателната си акция и в Тервел. Там дончевци измъкнаха победата с 1:0 над местния „Септември“, с което продължават да са с пълен актив от точки в сблъсъците на регионално ниво.

Състезателите на „Устрем“ играха търпеливо в срещата от III кръг, като изчакаха своя шанс в заключителните епизоди на сблъсъка. Победното попадение за гостите падна в 89-ата минута на двубоя, а точен бе Кристиян Димитров. Кико порази съперниковата врата след добре развита атака и точен извеждащ пас на друг атакуващ състезател в дончевските редици – Станимир Андонов. За отбелязване е, че тимът на „Устрем“ завърши този мач в пълен състав, за разлика от първите две есенни срещи. Футболистите на „Септември“ също вложиха старание и желание през 90-те минути, но проявиха несъсредоточеност при завършека на атаките си. С принос за оспорваният и динамичен двубой бе съдийската тройка от Русе, която с коректните си отсъждания спомогна да се получи истинско дерби. В следващия шампионатен кръг „Септември“ гостува на „Бенковски“ /Бяла/, а „Устрем“ приема на собствен терен състава на „Суворово“.