Отличиха най-добрите проекти на млади любители на науката от областта

Отличиха най-добрите проекти на млади любители на науката от областта
В Общинския младежки център в Добрич представиха проектите на участниците във втория областен конкурс „Науката на живо“.

В научната надпревара са се включили 70 участници с 43 проекта, изготвени индивидуално или екипно. 



Младите любители на науката са били от добричките училища СУ „Свети Климент Охридски“, СУ „Любен Каравелов“, СУ „Димитър Талев“, ОУ „Стефан Караджа“, ЕГ „Гео Милев“ и СУ „П.Р. Славейков“. 



От областта участие са взели възпитаници на СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево, ОУ „Климент Охридски“, с. Смолница, с ученици от селата Смолница, Малка Смолница и  Ловчанци, Обединеното училище „Добри Войников“, с. Победа, с ученик от с. Методиево, средното училище „Никола Вапцаров“ в с. Карапелит с ученици от селата Карапелит и Ф. Дянково.



Жури е отличило най-добрите проекти в конкурса „Науката на живо“. В състава на комисията от специалисти, отличили проектите, са били преподавателят по география и икономика и зам.-директорът на СУ ”Св. Св. Кирил и Методий” в Добрич Станислав Полименов, Светла Русева, учител по физика и химия в основното училище в с. Батово "Отец Паисий", екологът Теодора Петкова – еколог, Живка Цветанова, преподавател по информатика и математика в ПМГ "Иван Вазов" в Добрич, председателят на Консултативния съвет към Младежкия център Христо Христов и Надежда Георгиева, член на Консултативния съвет към ОМЦ „Захари Стоянов“.


1 възрастова група:


1 място проект „Животът на едно дърво“, изготвен от Ивона Богашева, Инна Драгнева и Кристияна Богословска, СУ Любен Каравелов, гр. Добрич


2 място проект „Кръговрата на скалата“, изготвен от Васил Трифонов, СУ „Свети Климент Охридски“, гр. Добрич


3 място проект „Природата в една шепа“, изготвен от Велин Кръстев, СУ „Димитър Талев“, гр. Добрич


2 възрастова група:


1 място проект „Човешко тяло“, изготвен от Аделина Андонова и Красен Андонов от СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево


2 място проект „Физиката в помощ на химията“, изготвен от Ивана Иванова и Валери Стоянов, СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево


3 място проект „Ерозия“, изготвен от Камелия Иванова, СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево


Специална награда:


Пресиана Стоянова, участвала с 3 проекта „Българската народна носия – израз на душевността и творчеството на българката“, „Усмивката на планината“ и „Евтимий – патриарх български“ от СУ Любен Каравелов, гр. Добрич


Елица Рачева с проект „Химическа лаборатория“ от СУ „П.Р.Славейков“, гр. Добрич


Поощрителни награди:


Проект „Електрическа игра“, Биляна Талмазова, СУ „Свети Климент Охридски“, гр. Добрич


Проект „Боевете на Шипка“, Марияна Стоянова и Зехра Неази, ОУ „Климент Охридски“, с. Смолница, общ. Добричка


Проект „Зъбен експеримент“, Андрей Стоянов, Борислав Божков и Ивайла Иванова, ОУ „Стефан Караджа“, гр. Добрич


Проект „Кръговрат на водата“, Йовко Иванов, СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево


Проект „Клетки безядрена клетка“, Пламен Петров, СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево


Проект „Микроскоп“, Димитър Минков, Йоана Иванова и Полина Станева, СУ „Свети Климент Охридски“, гр. Добрич


3 възрастова група:


1 място проект „Робокосмос“, изготвен от Цветан Ханджиев, Цветомир Цветанов и Татяна Иванова от ЕГ „Гео Милев“, гр. Добрич


2 място проект „Възобновяеми енергийни източници“, изготвен от Айча Аднян, Йозджан Стоянов и Галина Монева,  СУ „Никола Вапцаров“, с. Карапелит


3 място проект „Багри от природата“, изготвен от Георги Стоянов, Зорница Тошева и Янислав Атанасов, СУ „Димитър Талев“, гр. Добрич

Коментирай

Споделете в социалните мрежи:

Google+