Двe атлетки на СКЛА "Добруджа 99" спечелиха сребърни медали на пробег "Колю Фичето"

Радосвета Симеонова се класира втора при жените, а Габриела Красимирова - при девойките старша възраст.

Продължава отличното представяне на бегачите на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич. Те отново се наредиха сред най-добрите на силно състезание от календара на Българска федерация по лека атлетика. В Дряново днес се проведе 47-мият международен шосеен пробег "Колю Фичето". Този крос е едно от най-старите състезания в България.

СКЛА "Добруджа 99" достигна до 2 медала.

Националната шампионка на маратон Радосвета Симеонова се класира втора на 4-километровата дистанция при жените. Това е 19-тият медал за нея през тази година - най-успешната в спортната й кариера.

Габриела Красимирова също спечели сребърен медал в Дряново. Тя зае второто място при девойките старша възраст, които се състезаваха на 2400 метра.

Йордан Петров от СКЛА "Добруджа 99" остана на крачка от почетната стълбица, нареждайки се 4-ти при мъжете.