ХК Добруджа - трети за купата при юношите младша възраст

Михаил Нейчев от Добруджа стана голмайстор на турнира с 46 попадения.

Вчера и днес при отлична организация в Добрич се проведе финалният турнир за Купата на България по хандбал за юноши до 15 години.

След като в събота Добруджа спечели и двата си мача и завърши на първо място в своята група, на 1/2-финал се изправи срещу втория в другия поток - Фрегата (Бургас). Добричлии пропуснаха отлична възможност да достигнат до решителния мач за трофея, губейки драматично с 24:25.

В спора за третото място хандбалистите, водени от треньора Христо Йорданов, победиха Локомотив (Варна) с 35:33 и се окичиха с бронзовите медали.

Купата на България при юношите младша възраст спечели Спартак (Варна), след победа над Фрегата на финала с 34:24.

Най-резултатният хандбалист на турнира бе Михаил Нейчев от Добруджа, забил 46 гола. За най-добър вратар на финалите бе избран Ергин Хюсеин от Спартак (Варна), неговият съотборник Здравко Славов бе обявен за най-полезен състезател, а Михаил Стоянов от Фрегата - за най-добър защитник на турнира.