Добрич отбеляза тържествено 24 май

Добрич отбеляза тържествено 24 май
Празникът в чест на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност започна по традиция с поднасяне на венци на паметника на Св. Св. Кирил и Методий от кметския екип и официалните гости.


По традиция учениците от Випуск 2021 предадоха училищните знамена на Випуск 2022. 



На тържеството присъстваха кметът на община Добрич Йордан Йорданов, временно изпълняващият длъжността „областен управител” на област Добрич Живко Желязков, председателят на Общинския съвет Нивелин Радичков, началникът на Регионалното управление на образованието – Светлана Василева, почетни граждани, членове на кметския екип, представители на културни и образователни институции, на политически партии и движения, обществени организации, граждани и гости на Добрич. 



„На днешния ден сме се събрали да отбележим делото на светите братя Кирил и Методий и техните ученици, дело, дало пламъка на образованието и просветата на стотици поколения в България и славянските народи. По време на средновековието глаголицата, а и кирилицата не са били просто букви и азбука, а знаме на правото на един народ да говори, пише и чества Господ на свой собствен език. Около 1000 години по-късно България е под османско робство и тогава делото на светите братя обединява нас българите” – каза в тържественото си слово кметът на Добрич Йордан Йорданов. 



По случай празника бяха връчени отличия на изявени педагози и учебни заведения с юбилейни годишнини по повод Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. 



С плакети бяха наградени учебни заведения, които имат годишнини през 2021-а.


Награди получиха:


Детска градина № 7 „Пролет” – 60 г.


Детска градина № 18 „Дора Габе” – 45 г.


Детска градина № 23 „Звездица” – 45 г.


Детска градина № 24 „Приказен свят” – 45 г.


Професионална гимназия по техника и строителство „М. В. Ломоносов” – 80 г.


Езикова гимназия „Гео Милев” – 50 г.


Грамота за принос в развитието на образованието в Добрич по случай 24-май- „Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност за учебната 2020/2021 г.:


1. Бонка Кръстева Иванова - Директор на Детска градина №7 „Пролет“


2. Ваня Андреева Василева - Старши учител в Детска градина №7 „Пролет“


3. Стефка Върбанова Димитрова - Старши учител в Детска градина №8 „Бодра смяна“


4. Оксана Петкова Иванова - Старши учител в Детска градина №9„Пчеличка“


5. Диляна Георгиева Йовева - Старши учител в Детска градина №10 „Слънчице“


6. Кателина Стефанова Йорданова - учител в Детска градина №12 „Щурче“


7. Павлина Стоянова Иванова - Старши учител в Детска градина №17 „Първи юни“


8. Бирсен Азисова Исмаилова – Амед - Старши учител в Детска градина №18 „Дора Габе“


9. Ивелина Колева Николова - учител в Детска градина №20 „Радост“


10. Станка Върбанова Монева - Старши учител в Детска градина №23 „Звездица“


11. Снежана Господинова Кателиева - Старши учител в Детска градина №24 „Приказен свят“


12. Тодорка Христова Друмева - Старши учител в Детска градина №25 „Весела“


13. Марийка Йорданова Дикова - Старши учител в Детска градина №26 „Звънче“


14. Мими Павлова Илиева-Шопова - Старши учител в Детска градина №27 „Славейче“


15. Тодорка Георгиева Ненова – Старши начален учител в Средно училище „Св. св. Кирил и Методий”


16. Марияна Донева Узунова – Учител по история и география в Средно училище „Димитър Талев“


17. Таня Стоянова Желева - Старши учител по английски език в Средно училище „Петко Рачов Славейков“


18. Милица Христова Бодичева - Старши учител по химия и биология Основно училище „Христо Смирненски“


19. Невяна Андреева Люцканова – Директор на Основно училище „Хан Аспарух”


20. агроинж. Ивелина Нейчева Ганева - Старши учител в Професионална гимназия по аграрно стопанство


21. Данаил Стефанов Радоев - Заместник-директор в Природо-математическа гимназия „Иван Вазов”


22. Антоанета Димитрова Манева – Учител по химия и физика в Средно училище „Димитър Талев“


23. Невяна Стоянова Христова - Старши учител в Професионална гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост


24. Ирина Драгомилева Георгиева - Учител по немски език в Природо-математическа гимназия „Иван Вазов”


25. Нина Иванова Димитрова – Главен учител по биология и здравно образование в Средно училище „Св. Климент Охридски“


26. Силвия Димитрова Симеонова - Старши начален учител в Средно училище „Петко Рачов Славейков“


27. Силвия Денчева Тончева - Старши учител по немски език в Езикова гимназия „Гео Милев“


28. Светослав Йорданов Георгиев – Учител по история и география в Основно училище „Стефан Караджа”


29. Недялка Колева Славова - Детски учител в подготвителна група в Средно училище „Петко Рачов Славейков“


30. Людмила Владимирова Николова - Старши учител по български език и литература в Професионална гимназия по туризъм „Пейо К. Яворов”


31. Валентина Василева - Старши учител по английски, руски и български език в Професионална гимназия по ветеринарна медицина „Проф. д-р Г. Павлов”


32. Драгомир Кирилов Цукев - главен учител по английски език в Частна профилирана гимназия по туризъм и предприемачество „Райко Цончев”


Плакет по случай пенсиониране на директори на образователни институции


1 Мария Нейчева – Директор на ДГ № 18 „Дора Габе”


2. Павлина Димитрова -Директор на ДГ № 9 „Пчеличка”


3. Милена Иванова - Директор на Езикова гимназия „Гео Милев”


4. Нели Торбатова – Директор на ОУ „Христо Ботев”





Коментирай

Споделете в социалните мрежи:

Google+