Общо осем медала спечелиха трите златни рибки на СКПС „Добруджа” от турнира в Бургас

Още четири медала прибавиха към колекцията си от отличия от международния турнир ”Burgas swimming open - 2018” в Бургас малките плувци от спортен клуб по плувни спортове „Добруджа” с треньор Веселин Нейков.

Както Добрич онлайн по-рано съобщи, днес преди обед Витомир Новачев, Радо Нейков и Преслава Йорданова завоюваха четири медала.

Във втория полуден от състезанието на 100 м съчетано плуване Преслава Йорданова стана втора. Витомир Новачев е трети на 50 м кроул и първи в коронната си дисциплина 50 м гръб. Радо Нейков стана първи на 50 м кроул в турнира и вече с най-добър резултат в България за неговата възраст. Преслава Йорданова записа още едно добро класиране – пето място на 50 метра кроул.

Изключително съм доволен от представянето на децата си на турнира, сподели Веселин Нейков. Безкрайно ги обичам и им благодаря, те са шампиони, допълни той.