Добричките плувци спечелиха първо място на националния турнир „Златна Добруджа”

Добричките плувци от СКПС „Добруджа“ завоюваха купата на четвъртото издание на националния турнир „Златна Добруджа”. Това съобщи за Добрич Онлайн треньорът Антония Михова.

Националният турнир е включен в календара на Българската федерация по плувни спортове /БФПС/.

45 плувци от СКПС „Добруджа“, с треньори Антония Михова, Веселин Нейков и Светлин Колев, взеха участие на турнира. С достойното си представяне състезателите спечелиха първо място в отборното класиране.

КПС „Черно море“ заеха второ място, а КПС „Торпедо“ се класираха трети в надпреварата по плуване.

Както Добрич Онлайн писа в турнира участие взеха 350 плувци от 19 клуба в страната – от градовете Добрич, София, Стара Загора, Силистра, Варна, Бургас, Велико Търново и  Русе. Сили мериха деца, родени от 2001 до 2009 година, в пет възрастови групи във всички стилове.

Организатори на турнира са спортен клуб по плувни спортове „Добруджа”, спортен комплекс „Русалка”, Община Добрич, със съдействието на БФПС.