Наградиха победителите в Европейското първенство по бокс в Албена

Награждаване на победителите в Европейското първенство по бокс за момичета и момчета /14-15 години/ се състоя в Албена.

Както Добрич онлайн писа, от 22 до 29 май курортът бе домакин на европейския спортен форум. Участие взеха 342 млади боксьори от 27 държави. С пълни състави се включиха отборите на Русия, Италия, Ирландия и Украйна.

България бе представена от 21 състезатели, 3 от които са момичета. Старши треньор на момчетата е Борислав Георгиев, а момичетата бяха водени от Ангел Тодоров и Светлана Каменова.

Българските състезатели спечелиха общо 8 медала - 1 златен, 2 сребърни и 5 бронзови отличия.

С титлата при дебюта на момичетата в континенталното първенство се окичи Красимира Войкова в категория до 67 кг. Сребърни медалисти са Светослав Косев (46) и Серги Владояну (52). Бронзовите отличия спечелиха Сербез Асенов (38,5), Калоян Николаев (44,5), Искрен Михайлов (56), Благовест Маи (59) и Кирил Борисов (90).