Добруджа се изкачи на първо място, дебютен гол за Капитанов

Шеста поредна победа записа отборът на Добрич. Бившият юношески и младежки национал Илиян Капитанов отбеляза първия си гол с жълто-зелената фланалка, с който донесе победата.

В мач от трета Североизточна група Добруджа спечели гостуването си на Хитрино с 1:0.

Въпреки че за цял мач домакините три пъти минаха центъра, победата не дойде лесно - тя бе постигната с късен гол от дузпа. Срещата започна с постоянни атаки на гостите от Добрич, но 80 минути футболистите на Хитрино удържаха на натиска. 10 минути преди края Кристиан Пешков бе фаулиран в наказателното поле и зад бялата точка застана Илиян Капитанов. Бившият футболист на Черно море стреля неспасяемо и отбеляза единствения гол в мача.

След успеха Добруджа събра 46 точки и излезе начело. Отборът на Добрич изпревари с 1 точка Черноморец (Балчик), който обаче е с 2 мача по-малко.

Днешната победа е четвърта от началото на годината и общо шеста поредна в първенството за Добруджа.