Четвърто място в България за младежите на Добруджа

Георги Атанасов бе избран за най-добър десен гард на турнира.

От петък до днес Хасково бе домакин на финалите за Купата на България по хандбал за младежи, до 19 години. Участваха осемте най-силни отбора в страната.

Младежите на Добруджа спечелиха първото място в своята група и се класираха за 1/2-финалите, където техен съперник бе Фрегата (Бургас). На почивката резултатът бе 13:13, срещата вървеше гол за гол до средата на второто полувреме, но в заключителните минути Фрегата успя да се откъсне напред и да спечели с 33:28.

В малкия финал днес жълто-зелените загубиха от Локомотив (Горна Оряховица) с 41:32.

Носител на Купата на България по хандбал за състезатели до 19-годишна възраст стана Фрегата (Бургас). На второ място се нареди Спартак (Варна).

След финала бяха наградени най-добрите отбори и хандбалисти. Една от индивидуалните награди бе присъдена на състезател на Добруджа - Георги Атанасов бе включен в идеалната седмица на турнира, като той бе определен за най-добър десен гард.