Четвърто място за юношите на Добруджа в България

Мелих Мехмедов от Добруджа бе избран за най-добър десен гард и бе включен в идеалната седмица на турнира.

В Кубрат днес приключи финалният турнир за Купата на България по хандбал за юноши старша възраст, до 16 години.

В малкия финал Добруджа загуби от Спартак (Варна). На почивката възпитаниците на треньора Джошкун Якубов водеха с 9:8. Спартак обаче обърна развоя на срещата през второто полувреме и спечели мача за третото място с 16:13. Така Добруджа завърши на четвъртата позиция в крайното класиране.

В спора за трофея Локомотив (Горна Оряховица) победи Фрегата (Бургас) с 28:18.

След финала се състоя церемония по награждаване на най-добрите отбори и хандбалисти. Една от индивидуалните награди бе присъдена на състезател на Добруджа - Мелих Мехмедов бе избран за най-добър десен гард и бе включен в идеалния отбор на турнира.