Хвърлячите от Добрич отново обраха медалите

Николай Петров, Георги Димов и Никола Михов (от ляво на дясно на снимката) станаха шампиони, съответно на гюле, диск и чук.

Хвърлячите на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич за пореден път доказаха, че са най-силната школа в България. Те спечелиха 3 титли и общо 6 медала от традициониия турнир за юноши и девойки "Мемориал Огнян Илиев", провел се днес на спортен комплекс "Локомотив" във Варна. Състезанието бе организирано от местния клуб "Черно море - Атлетик" и Българска федерация по лека атлетика, а в него участваха хвърлячи от водещите школи в страната - Бургас, Провадия, Карнобат, Балчик, Разград, Варна, Добрич и други.

В тласкането на гюле за юноши младша възраст добруджанци по традиция окупираха челните места. Николай Петров се окичи със златен медал, а Михаил Михалев - със сребърен. На крачка от почетната стълбица остана техният съотборник Георги Димов, класирал се четвърти. Той обаче бе безапелационен в коронната си дисциплина мятане на диск и спечели първото място с резултат 44.25 метра, подобрявайки личния си рекорд. Николай Петров стана втори на диск и така грабна втори медал от турнира във Варна.

СКЛА "Добруджа 99" спечели още една титла при юношите младша възраст - Никола Михов стана шампион на хвърляне на чук. В същата дисциплина, но при старшата възраст, Михаил Димитров се класира трети и също е сред медалистите от третото издание на "Мемориал Огнян Илиев".