Добруджа нанесе първата загуба на Дунав

Юношите старша възраст на Добруджа изиграха най-силния си мач от началото на сезона срещу лидера в групата. 2 гола за успеха отбеляза Дейвид Филипов, веднъж се разписа Георги Георгиев.

В мач от 8 кръг на първенството по футбол за юноши старша възраст в зона Североизточна България Добруджа победи Дунав (Русе) с 3:1 в Добрич. Преди тази среща гостите нямаха загуба. Дунав дойде в Добрич като лидер с 16 точки от 5 победи и 1 равенство.

Именно срещу фаворита в групата възпитаниците на старши треньора Радослав Вардаров изиграха най-силния си мач от началото на кампанията. На почивката жълто-зелените водеха с 1:0, като първо вратарят на Добруджа Симеон Андреев показа блестящ рефлекс и спаси дузпа, след което Георги Геогиев откри резултата. Два гола през второто полувреме отбеляза Дейвид Филипов. Той покачи на 2:0, Дунав върна един гол, след което централният нападател на Добруджа фиксира крайното 3:1.

Така Добруджа записа трета поредна победа в първенството за футболисти до 19-годишна възраст. Отборът от Добрич има 12 точки от 3 победи, 3 равенства и 1 загуба. След седмица юношите старша възраст на Добруджа ще изиграят последния си официален мач за годината - те гостуват на Волов в Шумен в последния есенен кръг на първенството в зона Североизточна България.