Добруджа загуби от Черно море в контрола

Варненският Черно море победи Добруджа с 3:0 в контрола, играна в Добрич.

Проверката се игра на новото игрище с изкуствена тревна настилка, за да се съхрани терена на стадион "Дружба".

Гостите от Варна без да застрашат добричлии дръпнаха в резултата в 6 мин. Неразбирателство между необезпоявните от черноморци Младен Димитров и вратаря Радосвет Христов доведе до автогол на бранителя, който върна топката в очертанията на вратата.

След още 10 минути се стигна до нов гол за елитния тим. Вратарят на Добруджа Радосвет Христов спаси опасен изстрел отблизо на Дончо Атанасов, но при добавката Паломино покачи на 2:0.

Последваха силни минути за добричлии, които организираха няколко много добри атаки до края на полувремето.

През втората част и в двата отбора бяха извършени много смени. В игра за гостите от Варна на почивката влезе и бившият капитан на Добруджа Симеон Симеонов. Именно той асистира на Тодор Колев за третия гол, отбелязан в 85 мин.

В събота Добруджа гостува на Сливен в мач от 9 кръг на Източната Б група.