Злато и бронз за гюлетласкачите от Добрич

Два медала спечелиха възпитаниците на треньора Галин Костадинов на международния турнир по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст "Младост".

Състезанието се проведе днес в Русе.

Сред седемте дисциплини на турнира имаше една от хвърлянията - тласкане на гюле. В нея юношите младша възраст на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич за пореден път затвърдиха хегемонията си в България.

Николай Петров стана шампион в конкуренцията на гюлетласкачи от България, Турция и Румъния. В рамките на 4 дни той за втори път се окичи със златото, след като спечели същата дисциплина и на турнира "Златна Добруджа" в Добрич.

Михаил Михалев се класира трети на турнира в Русе. Между двамата добричлии са нареди гюлетласкач от Турция.

В подножието на медалите - четвърти, остана друг състезател на "Добруджа 99" - Георги Димов.

Следващото участие на хвърлячите на треньора Галин Костадинов ще бъде между 10 и 14 май в Сливен, където ще се проведат националните първенства по лека атлетика за юноши и девойки младша и старша възраст.

На турнира в Русе участваха хвърлячите на СКЛА "Добруджа 99" Николай Петров, Георги Димов, Георги Гюров и Михаил Михалев.