В детското отделение на МБАЛ - Добрич отбелязаха Деня на детето
В момента в Детското отделение се лекуват 19 деца, които имаха възможност да се откъснат от ежедневието на лечението и да се потопят в атмосфера на игри, усмивки и весели емоции.
С много радост, детски смях и празнично настроение премина традиционното тържество по случай Международния ден на детето – 1 юни в Отделението по педиатрия към МБАЛ – Добрич.
Празникът беше организиран специално за малките пациенти, които посрещат детския празник в болнична среда. В момента в Детското отделение се лекуват 19 деца, които имаха възможност да се откъснат от ежедневието на лечението и да се потопят в атмосфера на игри, усмивки и весели емоции.
За доброто настроение на децата се погрижи специална анимационна програма, осигурена с подкрепата на Инър Уийл клуб – Добрич, който за поредна година подкрепя инициативи, посветени на най-малките пациенти.
Сладък акцент в празничния ден беше и красивата торта, подарена от сладкарница „ХИТ“, която зарадва децата и допринесе за празничната атмосфера.
Малките пациенти получиха и подаръци – пособия за рисуване и творчески занимания, предоставени от ДГ „Първи юни“ – с. Бранище, ДГ „Първи юни“ – гр. Тервел и ДГ „Детелина“ – гр. Тервел. Жестът донесе още повече усмивки и настроение и показа, че добротата и съпричастността могат да достигнат до всяко дете.
Ръководството и екипът на МБАЛ – Добрич изказват своята искрена благодарност към всички дарители и съпричастни организации, които помогнаха празникът да стане реалност.
Защото всяко дете заслужава да почувства радостта на 1 юни – независимо къде се намира.
