Днес Добрич е в оранжево

Inner Wheel клуб Добрич се присъедини към глобалната инициатива на ООН „Orange the World“, посветена на 25 ноември – Международния ден за прекратяване на насилието над жени и момичета

Ноември 25, 2025 - 15:25
Ноември 25, 2025 - 20:27
 0
Днес Добрич е в оранжево

Днес пред градския фонтан на пл. „Демокрация“ бе поставена информационна шатра, в която дамите от Inner Wheel клуб Добрич раздаваха брошури и полезна информация.
Раздадени бяха над 200 флаера,  200 книгоразделителя,  200 стикера,  оранжеви ръкавици,  200 балона,  100 фосфоресциращи гривнички, линийки и химикалки.
Сред стотиците граждани, които спряха пред шатрата, над 10 жени споделиха, че са били жертви на домашно насилие — тревожен знак, който показва колко важни са информираността, подкрепата и навременната реакция. 
Да говорим, да действаме, да подкрепяме, защото всяка жена заслужава живот без насилие, призовават от  Inner Wheel клуб Добрич.


В 15:00 ч. в Младежкия център – Добрич беше открита тематична изложба, посветена на превенцията на насилието над жени и момичета. Експозицията е част от инициативите на кампанията „Orange the World“ и цели да насочи вниманието към проблема, който засяга хиляди жени ежегодно.

По време на откриването президентът на Inner Wheel клуб Добрич, д-р Кристина Желязкова, заяви:

„На 25-ти ноември 2025 г. целият свят е оцветен в оранжево и се противопоставяме на агресията върху жени. На този ден IW Добрич, съвместно с членове на Ротари клуб Добрич, пусна във въздуха 25 оранжеви балона – символ на свободата и промяната, от която се нуждае обществото ни.“

Изложбата е реализирана със съдействието на Център „Динамика“ – Русе и партньорска организация от София, които предоставиха тематични материали и плакати. Експозицията ще остане достъпна за посетители до 12 декември в Младежкия дом, като входът е свободен.

На откриването присъстваха и представители на Ротари клуб Добрич, които показаха своята солидарност към каузата и подкрепиха усилията на Inner Wheel клуб Добрич за по-голяма информираност и чувствителност към темата за домашното насилие.

Оранжевите балони, оранжевите ръкавици и оранжевата светлина, използвани по време на инициативите, се превърнаха в ярък символ на надеждата, солидарността и стремежа към общество, в което всяка жена живее в сигурност и уважение.

Редакторски екип 1 Редакторски екип на Добрич Онлайн За връзка: info@dobrichonline.com