„Добруджа 07“ премина безпрепятствено през „червените“

Добричлии продължават да държат третото място в класирането в елита

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ продължи безпогрешната си серия у дома през втория дял от първенството в Суперлигата на България. В среща от XIX кръг добричлии се наложиха с 3:0 в зала „Добротица“ над състава на ЦСКА. Победата бе под №14 за избраниците на треньора Петър Шопов, с която „зелените“ запазиха третото място във временното класиране. В отделните части добруджанци надделяха над „червените“ с 25:11, 25:19 и 25:14 точки. Подкрепяни от вярната си публика, домакините нито за момент не проявиха колебание в игрови план, което се отрази върху резултата.

От решаващо значение се оказаха действията им в първи гейм, който те взеха с лекота - 25:11. Инерцията в тази част бе пренесена и в следващите две, в които столичани постоянно изпълняваха ролята на догонващи и логично бяха поставени на колене. Най-резултатен за добричлии в мача бе Жулиен Георгиев, записал 16 точки на сметката си. С принос от 10 точки за успеха на домакините бе опитният Димитър Маринков. В следващия междинен кръг от шампионата, насрочен за сряда /11 март/, отборът на „Добруджа 07“ се изправя на мрежата в зала „Арпезос“ в Кърджали срещу „Арда“. На финала от редовния сезон в елита добричлии приемат у дома лидерът в подреждането „Нефтохимик“ /Бургас/ и гостуват на „Дунав“ /Русе/.