„Септември“ не даде много шансове на балчиклии

Въпреки загубата черноморци остават над чертата във Втора лига

Футболният отбор на „Септември“ /София/ продължава да поддържа интригата за първото място във Втора лига. Столичани дишат във врата на лидера ЦСКА 1948, след като днес надделяха у дома с 4:0 над „Черноморец“ /Балчик/. Срещата от XXII кръг премина при подчертано надмощие на софиянци, които още до почивката взеха преднина от два гола. „Септември“ поведе в резултата в 15-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Точен от бялата точка за 1:0 бе Спас Георгиев. На 2:0 в 36-ата покачи Преслав Йорданов, засякъл топката на метри от голлинията.

В началото на второто полувреме черноморци опитаха да дадат отпор на съпрника, като направиха наколко остри влизания към защитаваната от Валентин Галев врата. В заключителните минути на мача домакините отново се активизираха, което им позволи да отбележат нови две попадения. Класическото 3:0 в 82-ата мин., след втори 11-метров нак. удар в мача, оформи Преслав Йорданов. Точка на спора три по-късно сложи Иван Тилев, с което уби окончателно интригата в двубоя. Въпреки поражението черноморци остават над чертата на изпадащите в класирането. Те са на 14-ата позиция с актив от 22 точки, дошли след шест победи и четири равенства. В XXIII кръг, на 14 март, в Белия град гостува състава на „Литекс“ /Ловеч/.