„Добруджа“ отказа „Суворово“ за едно полувреме

Добричлии започнаха пролетните битки с победа и вече имат аванс от 16 точки на върха

Футболният отбор на „Добруджа“ стартира с победа пролетния дял на първенството в Североизточна трета лига, като с пълен актив от точки оглавява уверено класирането. На стадион „Дружба“ добричлии се справиха с 3:1 срещу пряк контурент в подреждането – „Суворово“. Благодарение на успеха избраниците на треньора Светослав Петров увеличиха на 16 точки аванса си на върха. „Жълто-зелените“ решиха спора още през първото полувреме, когато с атакуващи действия и активна игра в двете фази, поставиха съперника на колене. За 1:0 в 21-ата минута се разписа Янчо Андреев. Халфът опита фронтален удар по земя от границата на нак. поле, стражът на гостите Неделчо Добрев не успя да улови добре топката и тя премина голлинията. На 2:0 десетина минути по-късно покачи Кристиан Пешков. Той взаимодейства скоростно в нак. поле с Дейвид Филипов и останал очи в очи в вратаря на „Суворово“ не сгреши.

Класическият резултат в мача оформи отново Пешков след точно изпълнена дузпа в 50-ата мин. на двубоя. Това развитие до голяма степен успокои домакините, които заиграха без нужната концентрация най-вече в отбрана. Гостите разчитаха на контраигра, като няколко от атаките им бяха проведени с необходимата острота и  изненада. Първо Георги Станчев /Гонзо/ изведе Даниел Димитров на стрелкова позиция, който стреля технично, но нацели гредата зад Иван Василев. Настоятелността на гостите в предни позиции все пак им помогна да се доберат до почетно попадение. То дойде в 79-ата мин., когато в желанието си да изчисти топката след прострелно центриране, Михаил Венков си отбеляза автогол. До края на срещата до нови опасности пред двете врати не се стигна и трите точки отидоха в актива на добричлии. Тъй като в следващия шампионатен кръг „Добруджа“ почива, за 29 февруари е насрочена контрола. Съперник в нея е втородивизионният „Черноморец“ /Балчик/, който по програма също няма мач от Втора лига.