„Добруджа 07“ подчини „белите“ в столицата

Победата е под №9 за добричките волейболисти в Суперлигата на България

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ достигна до победа №9 в първенството от Суперлигата на България. Добричлии се наложиха очаквано в София с 3:0 гейма над „Славия“ в среща от XIII кръг. Вторият успех за избраниците на треньора Петър Шопов през 2020 г. в точково отношение беше подпечатан след 25:21, 25:18 и 25:18. Устремът на „белите“ през първи гейм беше обуздан след 19-ата точка, при което добруджанци показаха концентрация във важните моменти и наложиха волята си. Във втората част „зелените“ не допуснаха изненади, взеха инициативата от самото начало, за да финишират с 25:18 в своя полза.

Съпротивителните сили на домакините в зала „Панайот Пондалов“ в трети гейм бяха до деветата точка. След което опитът и увереността на мрежата лъхаше в действията на добричките волейболисти, които отново надделяха на 18 точки, за да финишират с крайното 3-0. Деветият успех пред сезона позволи на отбора на „Добруджа 07“ да събере актив от 28 точки, осигуряващ му четвърто място във временното класиране в елита. Начело в подреждането с 31 т. /и мач повече от „Нефтохимик“/ е състава на „Хебър“ /Пазарджик/, като със същият актив са и волейболистите на „Монтана“. В XIV шампионатен кръг в зала „Добротица“, на 5 февруари /сряда/, гостуват съседите от „Черно море“ /Варна/.