„Добруджа 07“ се справи с „Дунав“ и е на полуфинал

Добричлии се изправят на мрежата срещу домакините от „Нефтохимик“

Волейболистите на „Добруджа 07“ се класираха за полуфиналната фаза а турнира за Купата на България. Заключителната фаза на надпреварата се провежда в Бургас. В четвъртфинален мач добричлии преодоляха с 3:1 гейма съпротивата на „Дунав“ /Русе/. Избраниците на треньора Петър Шопов спечелиха отделните части с 25:13, 16:25, 25:21 и 25:11 точки. Добруджанци влязоха концентрирано в двубоя и безпроблемно наложиха волята си в първи гейм. Русенци обърнаха нещата на игралното поле през втората част и върнаха интригата в срещата, след като достигнаха до 25:16 в своя полза и изравниха – 1:1.

Наставникът на „Добруджа 07“ взе мерки и направи съответните смени, които повлияха върху по-нататъшния ход на мача. Преломен се оказа трети гейм, който започна достай равностойно, в заключителните разигравания добричлии показа по-здрави нерви и наложиха волята си с 25:21. В последната част съпротивителните сили на съперника вече бяха изчерпани и добричлии закономерно придобиха право да играят на полуфиналите. Там техен съперник е състава на домакините от „Нефтохимик“. Срещата в бургаската зала „Младост“ ще се състои днес и е с начало 19,00 часа. В другата двойка на същото място от 16,00 ч. ще се изявяват тимовете на „Монтана“ и актуалният носител на трофея „Хебър“ /Пазарджик/. Силен дебют за „Добруджа 07“ направи новото попълнение Франко Джагета. Аржентинецът се отчете с 9 точки и постигна 50% ефективност в атака, а най-резултатен за победителите с 20 точки стана Пламен Шекерджиев.