„Септември“ затвори сезона с победа

Три отбора от Добричка област влизат в призовата четворка на Североизточна трета лига

Заключителна среща за есенния дял на първенството в Североизточна трета лига проведоха футболистите на „Септември“. В отложен мач от X кръг тервелчани се наложиха на собствен терен с 2:0 над корав съперник в лицето на „Суворово“. Домакините нанесоха ришителните си голови удари през второто полувреме на двубоя. За 1:0 в 54-ата минута се разписа Сонер Шанол. Малко след това тервелчани сигнаха до дузпа, но щатният изпълнител на 11-метрови нак. удари Танер Надир пропусна от бялата точка. Състезателите на „Септември“ ни най-малко се смутиха от това и продължиха да държат инициативата на своя страна. Точка на спора 15-ина минути преди края на срещата сложи Дейвид Филипов. След последния съдийски сигнал треньорът на отбора от Тервел Валентин Пейчев заяви, че е доволен, както от победа, така и цялостното представяне на футболистите през есенния полусезон от шампионата.

Започнахме първенството малко колебливо, което го обеснявам с обстоятелството, че през лятото се разделихме с почти 50% от състезателите. На новите момчета им трябваше период за адаптация, като в хода на отделните кръгове и мачове се видя израстване във всеки един аспект. Именно затова давам висока оценка относно развитието на тима, в който има още какво да се надгражда. Нямаме поставена конкретна цел от ръководството на клуба, но считам, че в края на първенството трябва да сме минимум в челната шестица, сподели наставникът. Благодарение на спечелените три точки в последната есенна среща, „Септември“ се придвижи до четвъртата позиция в класирането с 22 пункта. Обнадеждаващото е, че в призовата четворка се намират и останалите двама представители на Добричка област в групата. Безспорен лидер е отборът на „Добруджа“ без загубен мач и пълен актив от 39 точки. На втора позиция е състава на „Суворово“ /26 т./, а трети приятната изненада на североизток през есента – „Устрем“ /Дончево/ с 25 точки. Както е известно, друг тим от областта в IV дивизия – „Калиакра“ /Каварна/ преустанови участие в хода на първенството поради организационни причини.