„Устрем“ /Дончево/ срази и „Шумен“

На три пъти домакините нацелиха гредите на съперниковата врата

Победната си серия в първенството на Североизточна трета лига продължиха футболистите на „Устрем“ /Дончево/. В мач от XIII кръг тимът от добричкото предградие се наложи с 2:0 над състава на „Шумен 2007“. Домакините можеха да сразят шуменци с още по-убедителна разлика, като на три пъти нацелиха гредите на съперниковата врата чрез Кристиян Димитров /2/ и Николай Илиев. Точни за дончевци за четвъртата поредна шампионатна победа бяха Станимир Андонов и Виктор Георгиев. Първият гол в срещата падна в 45-ата минута. В нея домакините получиха право да изпълнят пряк св. удар в близост до ъгъла на нак. поле. С хубав удар с левия крак Ст. Андонов насочи топката в близкия ъгъл на шуменския вратар, който бе принуден да я вади от мрежата – 1:0.

И след почивката домакините бяха по-напористият и търсещ трите точки тим. В 63-ата мин. голмайсторът на „Устрем“ от началото на сезона Кр. Димитров насочи топката към вратата след центриране от корнер, но коженото кълбо срещна гредата. Успокоителното попадение за дончевци падна в 84-ата минута. В нея В. Георгиев се възползва от неразбирателство в шуменската отбрана и останал очи в очи със съперниковия страж го преодоля за 2:0. Зрителите на стадиона в с. Дончево бяха на път да видят и трети гол, но бомбения шут на Н. Илиев от пряк св. удар облиза страничният стълб. Благодарение на деветия есенен успех и спечелените точки отборът на „Устрем“ /Д/ се укрепи на второто място във временното класиране, непосредствено след убедителния лидер в групата „Добруджа“. В XIV кръг дончевци приемат на собствен терен „Калиакра“ /Каварна/.