Боян Янков от мотоклуб "Орлите" - Добрич с първа награда от Републикански шампионат по мотокрос

Завърши първият кръг от Републиканския шампионат по мотокрос – Гран При Поморие. Той се проведе на трасето в с. Порой, което от тази година ще носи името на Тотю Чакъров.

Това бе обявено по време на националното откриване на събитието от кмета на община Поморие – Иван Алексиев.

Снимка: Пламена Лукова

Успешен старт на сезона за Боян Янков (МК Орлите – Добрич), който въпреки възникналите по време на състезанието технически проблеми с мотора, успя да реализира най-добро време в клас МХ и грабна първото място, в първия кръг на Републиканският шампионат 2019, следван от Николай Колев /СК Велико Търново/ и Петър Петров /М6 ЯмахаРейсингТийм/.

В клас МХ65 двойна победа записа Мирослав Димитров от "Марица Рейсинг Тийм" с КТМ. Втори е Дани Цанков ("М6 Ямаха Рейсинг Тийм", "Ямаха"). Трети завърши Тихомир Йорданов от (МСК "Девня Марцианопол", КТМ).

В клас МХ85 победител в двата манша стана Християн Георгиев ("Пловдив Мотор Спорт", КТМ). Втори финишира румънецът Золтан Ордог с "Ямаха". Трети е Живко Иванов ("Диана Рейсинг", КТМ).

В клас МХ2 победител е Майкъл Иванов от "Тексим Мотор Спорт" с КТМ. Той кара много силно и в двата манша и започва сезона с 50 точки. Втори се класира Алекс Димитров ("Мотоспорт" Варна, КТМ). Трети е Жулиан Георгиев ("НесебърМото", КТМ).

В клас МХ1 двоен успех записа Джордже Кабалот Румъния с мотоциклет "Хускварна". Втори е Любомир Васевот "Тексим Мотор Спорт", с "Ямаха", а трети е Стефан Нейчев ("Еър Макс Рейсинг", "Ямаха").

В МХ-40 отлично започна сезона с две победи в двата манша Мартин Тодоровот "М6 Ямаха Рейсинг Тийм" с "Ямаха". Втори е Юлиян Райчевот "Панчо Рейсинг Тийм" с "Кавазаки", докато трети завърши румънецът Йонут Кояну с "Ямаха".

По информация от Българска Мотоциклетна Федерация, в състезанието са взели участие 96 пилота от четири страни, а събитието са посетили над 5000 души.

Следващият кръгна Републиканския шампионат ще бъде проведен на 27-28 април 2019 в град Троян.