Добруджа разби Ботев (Пловдив)

Юношите старша възраст на Добруджа постигнаха ценна и много категорична победа над пряк конкурент в битката за челните места в Елитна юношеска група до 19 години - Ботев (Пловдив). Добричлии изиграха поредния си много силен мач и победиха с 4:1 канарчетата.

Първото полувреме на мача в Добрич завърши без голове, въпреки категоричното превъзходство на домакините.

Логичното се случи веднага след почивката. 4 минути след подновяването на играта двамата опитни бойци в състава на Добруджа бяха в основата на откриването на резултата. Филип Флоров проби по фланга и подаде по земя топката на Венци Желев за 1:0.

В 51 мин. Ивайло Василев с глава покачи на 2:0 след центриране от фаул на Ивайло Лазаров.

В 58 мин. преднината на Добруджа стана класическа. Машината за голове Филип Филчев показа много висока класа. Той майсторски овладя топката и простреля неспасяемо стража на пловдивчани за 3:0 за домакините от Добрич.

След още 6 минути падна четвъртият гол във вратата на Ботев. Попадението реализира Денис Судин.

В 69 мин. юношите на пловдивския тим върнаха един гол. Тодор Неделев се разписа от дузпа.

При този резултат - 4:1 за Добруджа, завърши дербито на Елитната юношеска група до 19 години.

С тази победа футболистите на Валентин Ангелов съхраниха шансовете си за медал. Класирането в тройката обаче минава през грешки на Левски и Славия.

Денис Судин се разписа във вратата на Ботев за 4:0Денис Судин се разписа във вратата на Ботев за 4:0