3 медала за СКПС Добруджа на държавното първенство за юноши и девойки младша възраст

Две сребърни отличия спечели Максим Михайлов, бронз за Станислава Сарандева.

350 плувци от 47 клуба от цялата страна участваха на републиканското лично отборно първенство за юноши и девойки младша възраст, 13 и 14-годишни. Държавният шампионат се проведе от петък до днес на 50-метровия басейн "Диана" в София.

Старши треньорът на Спортен клуб по плувни спортове Добруджа Иван Иванов заложи на 10 състезатели, които се подготвят в плувен комплекс "Русалка" в Добрич.

СКПС Добруджа спечели общо 3 медала на държавното първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст.

Максим Михайлов записа две втори места - на 50 и 100 метра гръб. В същия стил на 200 метра той остана на крачка от медалите, завършвайки четвърти.

Станислава Сарандева спечели бронзов медал на 50 метра свободен стил. 6 стотни я разделиха от почетната стълбица на 100 метра свободен стил, като тя се класира пета. На 200 метра свободен стил Станислава Сарандева отново бе сред най-добрите в страната - шесто място.

Тези класирания за пореден път доказаха, че добричкото плуване се възражда и наредиха СКПС Добруджа сред най-добрите в страната.