Стефан Славов дебютира с победа начело на Добруджа

Трима добричлии - Симеон Симеонов, Явор Колев и Станимир Андонов, отново играха с жълто-зеления екип.

Добруджа спечели първата си лятна контрола, като мачът в Добрич бе неофициален дебют за Стефан Славов като старши треньор на отбора. Жълто-зелените победиха участника в елитна юношеска група до 19 години Черно море с 3:1. И трите гола във вратата на варненци паднаха преди почивката. Кристиян Петков откри с удар от воле от малък ъгъл в началото на мача. Даниел Граматиков засече с глава центриране от ъглов и покачи на 2:0. Резултатът стана класически след автогол, а през втората част варненци върнаха едно попадение, с което бе оформено крайното 3:1 за домакините. Три познати имена са присъединиха към Добруджа и играха срещу юношите на Черно море - от Интер се завръща бившият капитан на отбора Симеон Симеонов, от Черноморец (Балчик) - Явор Колев, а Станимир Андонов за последно игра в Нефтохимик (Бургас).