Добруджа започна годината с класическа победа

Жълто-зелените спечелиха областното дерби срещу Септевмри (Тервел) с 3:0.

Въпреки студа, над 100 от най-верните фенове на Добруджа заеха места на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич и наблюдаваха първата контрола на любимия си отбор.

Пет от новите попълнения започнаха като титуляри срещу Септември (Тервел) - Владислав Узунов, Християн Казаков, Владимир Айтов, Георги Станчев - Гонзо и Николай Минков, а Александър Попов влезе в игра през второто полувреме. В стартовия състав бяха още вратарят Павел Петков, капитанът Кристиян Димитров, Слави Сталев, Даниел Граматиков, Костадин Ничев и Тодор Колев.

На почивката резултатът бе 1:0 за домакините. Точен бе Тодор Колев - с добавка, след като вратарят на Септември (Тервел) изби удар на Християн Казаков. През втората част капитанът Кристиян Димитров с изстрел от малък ъгъл покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи влезлият на почивката Петър Казаков.

Следващата контрола на Добруджа е в сряда - във Варна срещу елитния Черно море. Следващата събота пък жълто-зелените фенове ще могат да гледат мача на добричлии с Интер (Плачи дол).