Две титли за Добруджа на републиканското първенство по хвърляния

Три медала спечелиха атлетите от Добрич в първия ден на зимното национално първенство по хвърляния за всички възрасти. То се провежда днес и утре в Пловдив.

И на това първенство школата по хвърляния от Добрич отново доказва своята висока класа. В първия ден състезателите на СКЛА "Добруджа" завоюваха две титли и общо 3 медала.

За втора поредна година шампион при юношите младша възраст на диск стана Георги Димов. Той постигна личен резултат днес - 48.09 метра, и заслужи златния медал. В същата дисциплина на почетната стълбица се качи и неговият съотборник Николай Петров, който се класира трети.

Никола Михов спечели титлата на чук при юношите старша възраст. Състезателят на Добруджа се пребори с атлети с 1 и 2 години по-големи от него, като хвърли чука на 54.70 метра.