Добруджа 07 зарадва феновете си с победа над третия в Суперлигата

Престижна победа над тима на Монтана, който е трети във временното класиране на Националната волейболна лига "Бачково" - изворна вода, записа Добруджа 07. Възпитаниците на Мирослав Живков се отблагодариха на своята вярна публика, като надделяха над съперника си с 3-1 гейма (25:18, 28:30, 25:22, 25:23) след два часа игра, информират от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07.

ВК Добруджа 07

Срещата от 13-ия кръг започна по най-добрия начин за отбора от Добрич, който спечели с 25-18 точки първата част. Във втория гейм гостите демонстрираха своите качества и поведоха с 20-14. Добричлии заличиха пасива при 21-21 точки, след което пропуснаха 5 гейм бола. От това се възползваха състезателите на Монтана, които затвориха гейма при 30-28 точки.

В следващите две части феновете в зала „Добротица” станаха свидетели на равностойна игра, но нападението на добруджанци бе по-ефективно в заключителните минути. В третия гейм домакините надиграха с 25-20, а в четвъртия Калоян Канев заби последната топка в полето на Монтана при 25-23 точки. С това новакът в елита прибави своята шеста победа. Монтана запази третата позиция в таблицата, а отборът на Добруджа 07 е седми.

В следващия кръг, който е на 28 януари, Христо Енков и компания гостуват на Арда в Кърджали.