Добруджа загуби дербито във Варна

Добричлии допуснаха поражение в първия си мач за новото първенство на мъжката А хандбална група.

В повторение на финала от изминалия шампионат Локомотив победи Добруджа във Варна. На почивката домакините водеха със 17:12. Подмладеният състав на шампионите опита да обърне резултата през втората част и 7 минути преди края преднината на Локомотив бе намалена само на 2 гола - 24:22. Последваха пропуски в атака за Добруджа и в крайна сметка се стигна до 30:24 за варненския отбор. Решаващ фактор Добруджа да загуби този равностен мач бе, че жълто-зелените нацелиха 15 греди.

Отново най-резултатният хандбалист на добричлии бе Красимир Коев с 8 гола. По 6 попадения във вратата на Локомотив забиха Венци Петров и Джошкун Якубов.

След седмица Добруджа приема другия варненски отбор - Спартак.