Добруджа с първа домакинска загуба

Банско си тръгна с трите точки от стадион "Дружба" в Добрич.

Добруджа загуби домакинството си на Банско с 2:0.

Сергей Георгиев откри за гостите в 7 мин. До края на първата част по-чистите положения бяха пред вратата на домакините, които не съумяха да създадат нищо по-опасно. Играта на Добруджа се преобрази след почивката с включването на Симеон Симеонов и Ивайло Димитров. Жълто-зелените притиснаха своя съперник и достигнаха до няколко добри възможности за изравняване. В 70 мин. обаче Мартин Станкев покачи на 2:0 за Банско, а голът му прекърши устрема на добричлии.

Поражението е второ за Добруджа за сезона и първо на стадион "Дружба".

Отборът от Добрич остава с 8 точки. След мачовете от шестия кръг Добруджа се свлече с две позиции по-надолу в класирането на Б група и вече е на шесто място.

Следващият двубой на отбора е от турнира за Купата на България. В сряда, 18 септември, Добруджа гостува на Оборище (Панагюрище).