Цвети Пиронкова смаза третата в света

Пловдивчанката не даде никакви шансове на Радванска - 6:2, 6:4.

Първата ракета на България Цветана Пиронкова победи със 6:2, 6:4 третата в света Агнешка Радванска (Полша) в I кръг на турнира в Ийстбърн.

Българката за пореден път показа, че любимата й настилка е трева и не даде шансове на полякинята.

Първият сет започна равностойно и до 2:2 гейма двете не сгрешиха в подаванията си. Българката спечели подаването си за 3:2 и успя да пробие сервиса на Радванска за 4:2. Последва затвърждаване на пробива и нов успех при сервирането на Радванска за крайното 6:2 в първия сет.

Вторият сет тръгна по-добре за полякинята, която успя да пробие сервирането на Пиронкова за 1:2, но нашето момиче веднага си върна и изравни резултата в сета. До десетия гейм двете не сбъркаха и при резултат 5:4 в полза на Цвети, Радванска загуби подаването си и мача приключи - 6:2, 6:4 в полза на Пиронкова.