Добруджа докосва титлата!

Две домакински победи делят хандбалистите на Добруджа от пренаписването на историята на спорта в Добрич.

След като вчера съдиите нагло отнеха заслужената победа на добричлии, днес нищо не можеше да спре добруджанската машина във втория мач от Супер финала в мъжката Национална хандбална лига.

Добруджа победи драматично Шумен като гост след продължение. След първото полувреме отборът от Добрич водеше с 15:10. Малко след почивката вратарят ни Иван Иванов - Змея получи червен картон. Шумен навакса изоставането си, като докара мача до равен резултат след редовното време. Последва 10-минутно продължение, в което Добруджа доказа превъзходството си и спечели с крайното 28:26.

Така след два мача в Шумен реузлтатът в серията е равен - 1:1 победи.

Следващите два мача от Супер финала са в Добрич след седмица. При две домакински победи Хандбален Клуб Добруджа за пръв път в своята история ще бъде шампион на България. Освен това досега отбор от колективните спортове в Добрич не е ставал национален първенец на ниво мъже или жени. Зала "Русалка" се превърна в непревземаема крепост през последните години, затова шансът за титла на Добруджа е изключително голям.