Добрич е домакин на Световна купа по колоездене

От 3 до 6 май Добрич е домакин на световна купа по колоездене, съобщават от пресцентъра на надпреварата. Състезанията са за купа „“Grand Prix Dobrich” и се организират от Българския колоездачен съюз.

Спортната проява е отворена за участие  за  състезатели  от  категории мъже-елит и колоездачи под  23 г.
Надпреварата е част от календара на ЮСИ Европа Тур, клас 1.2. Съгласно правилника на ЮСИ, се дават точки за индивидуалната ЮСИ ранглиста, както следва: 40, 30, 16, 12, 10, 8, 6 и 3 на първите 8 състезатели във крайното класиране на всяко от двете състезания.

В състезанията могат да участват следните отбори: ЮСИ континентални отбори, национални, регионални и клубни отбори. Отборите трябва да бъдат формирани от минимум 4 и максимум 6 състезатели и 3 придружаващи лица.

Щабът  на  състезанието ще бъде  отворен  на  3 май от  11  до  13  часа  в  хотел „Изида”, парк „Свети Георги”, гр. Добрич, за проверка на лисансите и раздаване на състезателните номера. Срещата с мениджърите на отборите в присъствието на членове на съдийската колегия е насрочена за 14:00 часа в конферентната зала на хотел „Изида” .

Всеки  състезател,  финиширал  с време, превишаващо времето на победителя с повече от 5% няма да бъде класиран. В случай на извънредна ситуация – Съдийската колегия, след консултация с организатора може да увеличи контролното време.
Общата сума на наградите за всяко едно от състезанията е 3 606 евро.

Програма:
Колоездачно състезание “Grand Prix Dobrich”

03.05.2012 г. – Критериум Купа „Димитър Колев“ 60 км
Начало: 17:30ч. бул. Добруджа Срещу Съдебна Палата
Финал и Награждаване – 19:00ч бул. Добруджа Срещу Съдебна Палата
Ще се изминат 12 обиколки по 5 км със спринт на всяка втора обиколка.

04.05.2012 г. – Общ Старт Обиколка Добрич – Балчик – Албена – Балчик – Каварна – Балчик – Албена – Балчик – Добрич
Начало 14:00ч. - бул. Добруджа, пред Съдебна Палата
Финал и Награждаване - 18:00ч. - бул. Добруджа, пред Съдебна Палата

05.05.2012 г. – Критериум Купа „ИЗИДА“ 60 км
Начало: 16:30ч. бул. Добруджа Срещу Съдебна Палата
Финал и Награждаване – 19:00ч. бул. Добруджа Срещу Съдебна Палата
Ще се изминат 12 обиколка по 5 км със спринт на всяка втора обиколка.

06.05.2012 г. - Общ Старт Обиколка Добрич – Крушари – Оногур – Хитово – Карапелит – Рилци – Крушари – Оногур – Хитово – Карапелит – Рилци - Добрич
Начало 13:00ч. - бул. Добруджа, пред Съдебна Палата