Добруджа остана на второ място за купата

Хандбалистите на Добруджа загубиха финалния мач в турнира за Купата на България.

Домакинът на финалната четворка Шумен победи досегашния носител на трофея с 31:19.

Въпреки отсъствието на контузените Георги Георгиев, който е травма на коляното и Димитър Асенов, който е със счупен нос, добруджанци бяха равностойни на своя съперник в първите 15 минути. Тогава обаче и опитният Христо Йорданов получи контузия на ръката и напусна игра. В края на първата част Борислав Борисов получи червен картон и това окончателно прекърши добричлии.

В идеалния отбор на турнира бяха включени двама хандбалисти на Добруджа - обявеният за най-добър вратар Иван Иванов - Змея и Красимир Коев, който вчера се отличи с впечатляващите 11 гола при победата над Спартак (Варна) на 1/2-финал.

Отборът от Добрич насочва вече своите усилия към шампионата, където ще опита да вземе реванш от Шумен. Почти със сигурност двата отбора ще бъдат съперници на Суперфинала в първенството.