Районната прокуратура в Добрич се самосезира по сигнал за евентуално ощетяване на общинския бюджет

Преписката е образувана на 30 юли по повод публикации от 29 юни 2025 г.

Юли 30, 2025 - 12:28
 0
Районната прокуратура в Добрич се самосезира по сигнал за евентуално ощетяване на общинския бюджет

Районна прокуратура – Добрич е образувала преписка по публикации в социална мрежа от 29 юни 2025 г., които съдържат твърдения за възможно ощетяване на общинския бюджет. Преписката е започната на 30 юли 2025 г. и цели да установи дали са налице данни за извършено престъпление по смисъла на Наказателния кодекс или друго нарушение на закона, което подлежи на административна санкция.


В рамките на преписката ще бъдат събрани всички относими факти и доказателства, след което ще се извърши анализ на резултатите с оглед преценка за евентуални последващи действия.