Проведе се традиционният турнир по езда в Селце

И тази година стотици почитатели на конния спорт от различни поколения се срещнаха на стадиона в селото

Традиционният турнир е в памет на едни от най-известните деятели и треньори по конен спорт в Добричка област – Злати Златев, Пламен Златев, Майсторът на спорта – Назми Тасъмов- Зурупа и Цонко Демостенов – основатели на конния спорт в града.

Началото на надпреварата започна в 11:00 часа, като участие взеха 12 ездачи с 18 коня от региони Добрич, Варна, Шумен и Бургас. Кметът на Каварна Елена Балтаджиева откри юбилейното издание на конните състезания, като пожела състезателите да покажат умение, смелост и самообладание.

Десетото издание на турнира премина в една дисциплина с четири паркура. Щафетата разнообрази конното състезание в Селце, което предложи красива езда, добри жокейски умения, много емоции и аплодисменти.

Комплексен победител в тазгодишното юбилейно издание на конните състезания в село Селце стана Габриела Георгиева от СККС-Варна. За победителите община Каварна осигури награди купи, медали и грамоти.