Кремена Димитрова – с бронзов медал в тласкането на гюле от турнир по лека атлетика в Шабла

В Шабла се проведе седмия национален турнир по лека атлетика „Коста Василев“

Турнирът започна с атлетиката за деца, като най-малките състезатели са родени през 2014 г. Най-големите участници в „Атлетика за деца“ бяха родените през 2009 година.  Децата се надпреварваха в  дисциплините – бягане, скок на дължина, вортекс и гюле. Единствен представител на СКЛА „Нефтяник 2014“ Шабла на домашния турнир, беше  Кремена Димитрова, която учи във Варна. Кремена стана трета на тласкане на гюле с резултат 9.74 м. След безспорната фаворитка, Стефанина Захариева от СК „Атлетик“( Хасково) ( 10.90 м.), борбата за медалите беше ожесточена и за всеки сантиметър. Последните три опита на Кремена (от общо 5 по регламент) бяха по над 9 м. и от четирите момичета с опити над 9-те метра, пред нашата състезателка (на второ място в класирането в дисциплината) се нареди Симона Иванова от СКЛА „Михаил Желев“ с 9.96 м. Кремена  се пребори за медала със свои връстнички от Варна и Балчик, които останаха съответно с 9.64 и 9.60 м.

Над 300 участника се включиха в лекоатлетическия турнир. Атлети имаше от градовете: Добрич, Балчик, Провадия, Варна, Поморие, Стара Загора, Плевен, Русе, Разград, Велико Търново, Сливен, Харманли, Трявна, Хасково и София, като от Варна имаше състезатели от няколко клуба.