Станимира Петрова донесе бронзово отличие за Боксов клуб "Добруджа"

Станимира Петрова, която от две години е част от Боксов клуб "Добруджа", стана бронзов медалист на провелото се в Черна гора Европейско първенство по бокс. С две от три победи тя успя да преодолее конкуренцията на 16 състезателки в своята категория, до 54кг.

Станимира е родом от Асеновград, но е проявила желание да се присъедини към отбора на Добрич и е поканена от треньора му да бъде техен състезател. Тя тренира заедно и с олимпийския шампион Петър Лесов и е многократен републикански шампион, световна и европейска шампионка в категория до 54 кг, както и носител на купа "Странджа". От скоро тя е и рекламно лице на местна фирма за производство на хлебни изделия.

Сега пред нея са Световно първенство по бокс, като представител на Боксов клуб "Добруджа" и големия връх на предстоящата Олимпиада, като състезател на Националния отбор на България.