Добруджа загуби драматично скандален мач в Бургас

Добруджа пропусна отлична възможност да добави нови точки към актива си. Жълто-зелените загубиха от Нефтохимик в Бургас с 2:1, въпреки че на почивката имаха гол аванс.

Удар на Николай Станков в 7 мин. срещна гредата, но при добавката Васил Тачев превзе вратата на Нефтохимик и така Добруджа откри резултата.

Малко след почивката Лефтеров изравни от дузпа за домакините. Костов от Нефтохимик получи втори жълт картон и остави отбора си с 10 човека в последния половин час на мача. Главният съдия обаче побърза да възстанови численото равенство и изгони Младен Димитров от Добруджа. 10 минути преди края реферът скандално показа 2 жълти картона на Валери Михайлов за реплики в рамките на броени секунди и добричлии доиграха мача с 9 човека.

Бургазлии се възползваха от това и достигнаха до пълен обрат с гол на Стоев 2 минути преди края.

Агитка от близо 20 човека от Добрич бурно подкрепя отбора на Добруджа при това гостуване през целия мач.

Добруджа остава с 11 точки в актива си и запазва осмата позиция в класирането.