„Добруджа“ се справи с юношите до 19 години на „Черно море“

Ново попълнение блесна с хубав гол в съперниковата врата за крайното 3:1

Футболният отбор на „Добруджа“ започна с победа 2021 година. В първа контрола от зимната подготовка добричлии се наложиха с 3:1 у дома над юношите до 19 години на „Черно море“ /Варна/. В превърналите се в традиционни проверки през последните няколко сезона между съперниците, отново се получи оспорван и открит мач. Младите „моряци“ имаха първи шанс да поведат в резултата в 16-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Вратарят на „жълто-зелените“ Иван Ангелов обаче запази хладнокръвие и отрази удара от бялата точка. Малко след това гостите нацелиха и греда, за да се стигне до 21-ата мин. В нея варненци организираха бърза контраатака и Николай Златев се разписа за 0:1. В 25-ата мин. добруджанци също се добраха до 11-метров нак. удар за нарушение срещу Божидар Чуканов. С изпълнението се нагърби Ерик Почански, който вместо в мрежата изпрати топката в страничния стълб. До почивката серията от пропуски на „жълто-зелените“ продължиха и резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна далеч по-успешно за домакините, успели да изравнят при първата си сериозна атака. В 49-ата мин. Цветан Илиев засече с глава центриране от корнер на Денис Кадир, за да доведе нещата до 1:1. По идентичен начин в 78-ата мин. се стигна до 2:1. Юношата Николай Андреев се извиси над куп от играчи и насочи топката към голлинията, където Симеон Митев за по-сигурно направи добавка и обратът стана факт. Крайното 3:1 оформи новото попълнение Иван Винков, появил се на терена след почивката. В 80-ата мин. опитният нападател получи пас в нак. поле, финтира съперников бранител и с майсторски шут в далечния ъгъл вкара хубав гол. Участие в спаринга за добричлии взеха всички от новодошлите състезатели, оставили добри впечатления при дебютните си изяви за отбора. Следващата контрола на „Добруджа“ е идната сряда срещу „Ботев“ /Враца/.