„Устрем“ /Дончево/ не пожали „Шумен“

С хеттрик Виктор Христов развенча отборът от областния център

Нов силен мач в първенството на Североизточна трета лига изнесе тимът на „Устрем“ /Дончево/. Представителят на община Добричка се наложи с 3:1 у дома над „Шумен“ в среща от ХII шампионатен кръг. Въпреки отсъствието на контузения си капитан Станислав Иванов и наказания за един двубой голмайстор Кристиян Димитров, домакините демонстрираха търпение и характер, които ги изведоха до успеха. Двамата опитни футболисти бяха заместени сполучливо от по-младите си колеги, справили се на висота със задачите на терена. В герой за дончевци се превърна централният нападател Виктор Христов, забил хеттрик в съперниковата врата. Таранът дори може да съжалява, че не увеличи значително головата си сметка, предвид открилите се ситуации за попадения пред него.

Гостите от областния град все пак поведоха в резултата в 25-ата мин. от дузпа, изпълнена точно от Юлиян Загоров. Радостта на шуменци трая десет минути, след като ръководената от Михаил Венков защита се пропука. Виктор Христов получи хубав извеждащ пас и останал сам срещу Иван Иванов го преодоля за 1:1. Нападателят отново прояви съобразителност в 42-ата мин., изпревари двама защитници, за да даде преднина на своите преди почивката. И през второто полувреме домакините продължиха да бъдат по-настоятелни, като на няколко пъти поставиха на изпитание съперниковия страж. Логичното се случи в 89-ата мин., когато Виктор Христов надбяга персоналния си пазач и вратаря, с което оформи крайното 3:1. Благодарение на спечелените три точки съставът на „Устрем“ /Д/ събра актив от 19 пункта, колкото има и „Шумен“. Домакините обаче изпревариха съперника и заеха пета позиция във временното класиране. В XIII кръг, на 8 ноември /неделя/, дончевци гостуват на съседите от „Интер“ /Добрич/.