Спортисти от Генерал Тошево взеха участие в турнир по вдигане на тежести „Купа Русе“

Това съобщиха от Община Генерал Тошево

В Русе се е провело деветото издание на силния турнир по вдигане на тежести „Купа Русе“.Надпреварата е била организирана от Тежкоатлетическия спортен клуб „Русе“, УСШ и управата в крайдунавския град. В състезанието участие са взели възпитаници от Ученическата спорта школа в Русе, клубовете „Тараненко“ – Русе, „Самсон“ – Сопот и „Генерал Тошево“ от едноименния добруджански град.

Тимът, воден от Димитър Димитров, е бил представен от участници, разпределени в три възрастови групи – момчета до 13 г., кадети до 15 г. и кадети до 17 г.

При момчетата са участвали Неделчо Радинов и Рамис Рамисов. В индивидуалното класиране Неделчо Радинов е завършил на пето място, а Рамис Рамисов е спечелил сребърен медал. В отборната надпревара двамата са се класирали на 2 място.

При кадетите до 15 години Мартин Маринов се наредил на шесто място, а при кадетите до 17 г. Есер Исмаил също е завършил на шести в индивидуалното класиране.