„Добруджа“ стартира с равенство при професионалистите

Добричлии направиха 1:1 на терена на друг новак във Втора лига – „Созопол“

Футболният отбор на „Добруджа“ започна обнадеждаващо изявите си в първенството на Втора лига. На старта на кампанията „жълто-зелените“ завършиха 1:1 на терена на друг новак в групата – „Созопол“. Избраниците на треньора Светослав Петров дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха с пълния комплект точки от крайморският град. Казаното е валидно най-вече за първия половин час от мача, в който добричлии държаха инициативата с комбинативна и агресивна игра.

Благодарение на това те откриха резултата в срещата в 24-ата минута. Точен бе новото попълнение Ерай Карадайъ, с което централният нападател вдигна на крака близо 50-те привържениците на „жълто-зелените“, пътували до Созопол. В заключителните минути на първото полувреме домакините стабилизираха играта си и изравниха от дузпа. Тя бе изпълнена точно от ветерана Диян Молдованов, с което на практика върна своите в мача. Вторите 45 минути преминаха при поделено надмощие от двете единайсеторки, които с течение на времето решиха да не рискуват прекалено и двубоят приключи наравно. Във втори шампионатен кръг на стадион „Дружба“ гостува дублиращият тим на „Лудогорец“ /Разград/.